Dr. Clarissa Pinkola Estés'in dile kolay yirmi yılda yazdığı bu kitabı, ilk etapta okumak ve gerçekten algılamak zor olabiliyor. Ama sanki kendisi bir mum, siz yaktıkça yolunuzda bir ışık beliriveriyor. İlerledikçe sayfalarda, mitlerin ve öykülerin böylesi yol gösterici olabileceğine şaşırıyorsunuz.

Günümüz insanının doğadan kopuşu ve artık pek de duygu ve sezgilere önem vermeyen kapitalist bir düzenin içine yerleşmesiyle hepimiz bir yerde Estes'in dediği gibi vahşiye özlem doluyuz.  Bu özlemin kültürel olarak onaylanmış pek az panzehiri var. Bize bu tür bir arzudan utanç duymamız öğretildi. Uzattığımız saçlarımızı duygularımızı saklamak için kullandık. Ama vahşi kadının gölgesi gündüz ve gecelerimiz boyunca pusuya yatmış bir halde hala varlığını sürdürmekte. Nerede olursak olalım, arkamızda tırıs giden bu gölge kesinlikle dört ayaklı.

Kitap bu noktada uzaklaşmış olduğumuz kendi sezgilerimizi yeniden keşfetmemiz, ve bu aşamadan sonra içimizdeki yaratıcılığı ve gücü bulmamız için bizi mit ve öyküler ile destekliyor. Her biri bizi spiritüel bir yolculuğa çıkarıyor. Estés yolculuğun daha ilk başında kadınların içlerinde yatan sınırsız güç ve yaratıcılığın, kurtların doğal yabanıllığında yattığı savını ileri sürüyor.

Kadın psişesinin en derinlerine inen mit ve öykülerin her biri farklı kültürlerden derlenmiş. İlişkiler, sezgisellik, kişisel imgeler içerisinde bulunan konular. Şöyle ki; bu mit ve öykülerin kiminin kökeni Afrika, kimininki Ortadoğu fakat sanki şimdinin içinden çıkmış ve sizi içinizde bir yerden yakalıyor.

Estés Jungcu bir psikanalist, şair ve eski öykü derleyici olarak kadın gücünün kendi yeraltı dünyalarının yıkıntılarında yapılacak kapsamlı bir ‘ruhsal arkeolojik' kazıyla yeniden gün ışığına çıkacağına inanıyor.

Varoluşunu sorgulayan, kendine dair yolu yeşillendirmek isteyen herkes için okunulası hatta baş ucuna koyulası bir kitap Kurtlarla Koşan Kadınlar. Belki bir çırpıda bitmeyecek çünkü bir çoğumuz kendimize dair yolda henüz yürümüyoruz bile. Fakat kalbinden geçtiğinde aç ve kaldığın yerden okumaya devam et. Yeşil ve vahşi yollarda kurtlarla koşmak çok da uzak değil. Çünkü hepimiz sandığımızdan daha da güçlüyüz.

Yazan : Merve Atınç 

 

Fotoğraf Galerisi
Son Blog Yazıları
YOKA SİSTEMİ MODÜL 1 YOKA SİSTEMİ MODÜL 1

Güvenle Uygulamayı Öğren! Bu modülde, Yoka Sistemi®'ni uygulamak ve vücudunuzdaki etkisini doğrudan deneyimlemek için temel bilgiler edineceksiniz. Yoka Sistemi® Master Eğitmenleri, hareketleri kendi başınıza uygulayabilmeniz için size gereken sıra, hız ve varyasyonlar konusunda rehberlik edecektir. Yapacağınız tekrarlarla uygulamanın etkisini doğrudan hissedeceksiniz.

DEVAMINI OKU
OMURGA RAHATSIZLIKLARI OMURGA RAHATSIZLIKLARI

OMURGA RAHATSIZLIKLARI - Anatomi ve Fizyoloji Modülü Bu modülde beden yapısını ve işlevlerini gözden geçireceğiz. Omurganın eğimleri, omurlar, omurlar arası disklerin yapısı, omurga çevresindeki bağlar, ligamanlar ve omurga çevresindeki kaslarla ilgili bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz. Yoga eğitmenlerinin öğrencilerinde karşılaşması en muhtemel, en çok rastlanabilecek omurga rahatsızlıklarının nedenlerini, gidişatını ve alınabilecek önlemleri yogik bakış açısıyla irdeleyeceğiz. Bir yoga eğitmeni olarak işleyeceğimiz rahatsızlıklarla ilgili öğrencinizi güvenle en doğru şekilde yönlendirmeyi öğreneceksiniz.

DEVAMINI OKU
 Yoka Sistemi® Modül 2 – Bilgini Arttır Yoka Sistemi® Modül 2 – Bilgini Arttır

'' Bilgini arttır, derinleş ve iyileş '' Sistem' in Almanya ve İtalya temsilcileriyle gerçekleştirdiğimiz 1. Modül'ün ardından, 2. modülde de aynı eğitmenlerle, sistem hakkındaki bilginiz kadar, pratik hakkındaki bilginizi de geliştirecek, derinleştirecek ve genişleteceksiniz. Sistem'in mantığına, daha derine ilerliyoruz ve Yoka® serisinin daha karmaşık hareketlerini öğreniyoruz. İlk modülden sonra pratiğinizde rutine ulaştığınız ve daha fazla güç ve anlayış geliştirdiğiniz için, artık dayanıklılık ve hız gerektiren uygulamalara güvenle geçebileceksiniz.

DEVAMINI OKU

  İletişim

  Size en yakın şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.
  Her türlü sorunuz için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Bakırköy Merkez Stüdyo Bakırköy Merkez Stüdyo

  T: 0530 783 83 90 Ebuziya Cad.Taşevler Sokak No:2

  HARİTADA GÖSTER
  Bakırköy Zeytinlik Stüdyo Bakırköy Zeytinlik Stüdyo

  T: 0530 783 83 90 Fazılpaşa İzci sok. Hülya Apt. 1

  HARİTADA GÖSTER
  Hediye Yoga