Hindistan İnzivası

 

YOGA & AYURVEDA İNZİVASI HİNDİSTAN-KERALA

23 ŞUBAT-3 MART 2018

İSOLA Dİ COCCO-POOVAR 

TİTREŞİMİ KUCAKLA HİNDİSTAN İNZİVASI

Biz üç eğitmen arkadaş (Dr. Neslihan İskit, Hikmet Gürbüz, Mehveş Özel Ebussuutoğlu), yılların dostluğu ve Yoga'ya olan tutkumuzla bir araya geldik. Bu seyahati sizin için özenle, aşkla tasarladık. Hindistan bizim için büyülü! Shakti dişi enerjinin şehri olarak bilinen Kerala ise tam anlamıyla cennetten bir davet! Okyanusun, dalgaların sesiyle uykuya dalıp, kuş sesleri ile uyanacağınız, dalından yeni gelmiş Hindistan cevizi ve tropik meyveleri deneyimleyeceğiniz, akşamları palmiye ve Hindistan cevizi ağaçlarının çatısında ve yıldızların yere yaklaştığı bir adada, rüya dediğiniz her şeyi gerçek kılmak istedik. Yoga'yı gerçek anlamda deneyimlemek için, köklerini hissetmek, içimize çekmek için anavatanına, topraklarına gidiyoruz. Zamanı yitirmeye, titreşimi kucaklamaya gidiyoruz!

GENEL BİLGİLER

* Hindistan'a seyahat ederken vize almak zorunludur. Vize bilgileri için Hindistan İstanbul Konsolosluğu Harbiye şubesinden bilgi alabilirsiniz.

www.cgiistanbul.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

* Seyahat boyunca, Kerala-Poovar şehrinde, Kerala'nın en güzel ayurvedik otellerinden İsola Di Cocco Ayurvedic Beach Resort'ta konaklıyor olacağız.

* 24 Şubat 2018 tarihinde otele girişimiz yapılacaktır. İlk gün varış saatimiz grubun Türk Hava yolları uçuşunu tercih eden konukları için öğleden sonrayı, Emirates uçuşunu tercih edenler için ise sabah saatlerini bulacağı için sonrasında dinlenebileceğiniz, serbest zamanınız olacaktır.

* İlk gün bir araya gelip açılış ve grup oryantasyonu ve program hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

* Ayrıca ilk iki gün boyunca boş zamanlarda Spa otelimizin uzman ayurveda doktorları ile alacağınız randevu ve konsültasyon sonucu ayurvedik beden tipinizi öğrenmiş olacaksınız. Bu şekilde inziva boyunca beden tipinize uygun ayurvedik beslenme ile arınabilir ve size uygun masajları deneyebilirsiniz.

* Ayurvedik konsültasyon yaklaşık 1 saat sürmektedir. Konsültasyon ve alacağınız 2 masaj ücrete dahildir.

* İnzivamız 3 farklı eğitmen ile hergün Yoga, meditasyon ve felsefe sohbetleri içermektedir.

* 2 Mart'ta sabah ve öğlen pratiklerinden sonra hazırlanıp otelden ayrılacağız.

İsola Di Cocco  Ayurvedic Heritage Beach Resort

www.isoladicocco.com

Poovar P.O,Trivandrum-695 525

+91 471 2210008, 2210800, 2210918

info@isoladicocco.com

İsola Di Cocco Ayurvedic Heritage Beach Resort

Konaklama Bilgileri:

- Otelimiz Hindistan cevizi ağaçları altında Poovar ırmağı kıyısında harika bir doğa içinde konumlanmış olup okyanusa yürüyüş mesafesindedir. Resort'umuzun her tarafı sularla çevrilidir.

- Geleneksel Kerala evleri tarzında,  gül ve tik ağacından yapılmış, yeşillikler içinde yer alan  "heritage" odalar konaklama boyunca sizleri bekliyor olacak.

- Odalarda mini buzdolabı, TV, telefon; açık gökyüzü dizayn, etrafı güvenli ve kapalı tuvalet, 24 saat sıcak ve soğuk su ayrıca 24 saat oda servisi mevcuttur.

- Odalarda konaklama 2 kişi bir odayı paylaşacak şekilde planlanmıştır.

- Oda arkadaşınızı kendiniz seçebilirsiniz. Grupta hiç tanıdığınız yoksa oda arkadaşınızı sizin için biz belirleyeceğiz. Odaları kimlerin paylaşacağı gitmeden gruplanmış olacaktır. Sonradan karışıklık olmaması adına kendi seçiminizi bize bildirmenizi rica ederiz.

- Odaların hepsi aynı tip olacaktır. Yine de otele varış günü resepsiyonda küçük bir kura ile herkesin konaklayacağı oda belirlenecektir.

- Odada tek başına kalacak katılımcılar 300 Euro ekstra fark öderler.

Otelde konaklamaya dahil aktiviteler:

* Otele varır varmaz geleneksel Aarti, Tikka ve taze Hindistan cevizi suyu ikramıyla karşılanıyor olacağız.

* Lüks Heritage odalarda konaklama

* Ayurvedik doktor ile beden tipi konsültasyonu ile beden tipinin belirlenmesi ve doshamızı doğal dengesine getirmek için beslenme ve sağlıklı yaşam tavsiyeleri alacağız.

* Tüm Yoga ve meditasyon uygulamaları

* Sağlıklı ayurvedik yemekler, isteğe göre vejetaryen tercihler

* Hint yemekleri pişirme demonstrasyonu izleme şansı

* Bot ile "Backwaters of Kerala" gezintisi

* 2 ücretsiz Ayurvedik Masaj

* Sabah ve akşam yemekleri ile yarım pansiyon konaklama

* Kültürel programlar

* Havuz keyfi, okyanus kenarında dalgaların sesiyle plajda güneşlenme

Gezilecek yerler, aktiviteler:

* Kutsal Yılan Şehri olan Trivandrum'da şehir turu, alışveriş imkanı

* Bengal, Hint okyanusu ve Arap denizinin birleştiği nokta olan Kanyakumari'de güneşin batışını izlemek

* Sakin sularda bot ile "Backwaters of Kerala" gezintisi

* Kovalam ve Chowra plajlarında gezinti

* Shiva ve Ganesha tapınakları ziyareti. Ganesha tapınağında Hindistan cevizi ile engelleri kaldırma ritüeline katılma

* Müthiş ambiyansı ve kokularıyla Hindistan'ın sembollerinden çay ve baharat bahçeleri gezintisi

* Varkala plajı gezintisi

* Hint Savaş sanatlarından Kalari'yi geleneksel bir aşramda izleme ve isteğe bağlı olarak tek seferlik pratik yapma ayrıcalığı

* Fillerin yıkanma seremonisini izleme

* Kanyakumari dönüşü Kerala'nın en lüks restoranlarından birinde akşam yemeği (Sadece bu yemek ücreti size aittir.)

Günlük genel akış / Yoga ve meditasyon

 - Her sabah 06:30 da dalgaların sesi eşliğinde meditasyon ve 07:00-08:30 saatleri arası yoga seansına katılabilirsiniz. Uyanamayanlara ilerleyen saatlerde tekrar yoga olacağını müjdelerizJ

- Kahvaltının ardından şehir turları ve gezilerimiz olacaktır.

- Öğle yemeği için otele dönüş,aradaki zamanda masaj ve dinlenme için zamanınız olacaktır.

- Akşam üzeri 16:30 civarı 1 saatlik bir yoga seansının ardından akşam yemeğine kadar serbestsiniz.

- Yemeğin ardından arzu ederseniz 1 saatlik felsefe sohbetimize katılabilirsiniz.

- Tam detaylı program ilk gün verilecektir. Yine de Hindistan'da olduğumuz için zaman zaman akışa güvenmemiz gerekebilir. "Go with the flow"

Uçak ve havaalanı bilgileri:

Bu yolculuktaki rehberleriniz Dr. Neslihan İskit, Hikmet Gürbüz ve Mehveş Özel Ebussuutoğlu, İstanbul Havaalanı'ndan itibaren dönüş günü dahil her an yanınızda olacaklardır. Grup birlikte seyahat edecek ve birlikte dönecektir. Ayrıca Hindistanda'ki rehberimiz Mr. Ramesh hep bizimle olacaktır.

Grup halinde havaalanı, uçak bilgileri:

2 ayrı uçuş seçeneği:

Not: Her 2 seçenekte de transferler tarafımızdan sağlanacaktır. Bu uçuşlar dışındaki uçuşlarda transfer yolcuya aittir. Her iki gruba eğitmenlerimiz havaalanından otele kadar eşlik edecektir.

İlk seçenek:

Atatürk Havaalanı, 23 Şubat 2018  saat 20:55 de kalkışı olan Türk Hava Yolları İstanbul-Delhi TK716 uçuşu ile Hindistan'a varılacak ve orada ücrete dahil olan 2. Bir iç hatlar uçağı ile Kerala/ Thiruvananthapuram (TRV) şehrine varıyor olacağız.

-Dönüş yolunda yine aynı şekilde Kerala'dan Delhi'ye iç hatlar ile uçuş yapılacak ve Delhi'den 3 Mart 2018 saat 06:55 de kalkışı olan  Türk Hava Yolları Delhi-İstanbul TK717 uçağı ile dönüşümüz grup halinde gerçekleşecektir.

İkinci seçenek:

- İsteyenler Atatürk Havaalanı,

23 Şubat 2018 saat 20:05 Emirates EK122, Dubai bağlantılı Thrivunanthapuram uçuşunu tercih edebilir ve dönüşte ise

3 Mart 2018'de Emirates EK523 saat 04:30  Thiruvananthapuram kalkışlı yine Dubai bağlantılı uçuş ile 14:50 de İstanbul Atatürk havaalanına varırlar.

- Bunun dışında grup ile değil kendi imkanları ile gelmek isteyenler mutlaka kayıt anında bildirmelidir.

- Dış uçuşlar için biletler bireysel satın alınacaktır, uçak biletleri inziva ücretine dahil değildir. Fazla uçuş seçeneği olmadığı gibi fiyatların artmaması adına bir an önce biletlerin alınması tavsiye edilir. Hindistan sınırları içindeki 2 iç uçuş inziva ücretinin içindedir ve tarafımızdan ayarlanacaktır.

- Havaalanından otele, otelden havaalanına ve geziler boyunca grubun tüm taşıma,ulaşım ve gezi ücretleri fiyata dahildir.

Kendi imkanı ile gelecek olanlar:

Grup ile değil de başka bir şehir veya ülkeden kendi imkanları ile ayrı saatlerde gelecek olanlar Hindistan, Thiruvananthapuram (TRV) havaalanına iniş yapabilirler. Bu durumda havaalanından otele kendi imkanları ile taksi tutarak ulaşabilirler. Havaalanı ve Poovar'da bulunan otelimiz Isola Di Cocco Ayurvedic Beach Resort arası yaklaşık 55 dakikadır.

- Kendi seçtikleri başka bir havaalanı ve uçuş kullananlar mutlaka kayıt günü haber vermelidir.Bu durumda otel ve havaalanı ulaşım ücreti kendilerine aittir.

- Bu durumda iç hatlara ait olan 2 uçuş ücreti toplam ücretten düşülecektir. Biletler önceden alınacağından en kısa zamanda bilgimiz olması önemlidir.

- Emirates uçuşunu tercih eden yolculardan iç uçuş bilet ücreti alınmaz.

- 24 şubat 2018 de otele giriş olacak şekilde uçuşlarını ayarlamalıdırlar. Ücrete tabi olan kalış süresi 24 şubat giriş ve 2 Mart çıkış şeklinde ayarlanmıştır.

Kayıt şartları:

 * Bu harika gezideki yerinizi garanti altına almak için ön kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

* Ön kayıt ücreti 40 0Euro'dur. Bu şekilde sizin adınıza iç hat biletleri temini ve otel rezervasyonu yapılacaktır. Şubat ayı Hindistan için en yoğun ve yüksek sezondur.

* İnzivanın başlangıç tarihinden 30 gün öncesine kadar kalan ücret olan 1300 euro'yu tamamlamanız gerekmektedir.

* İnziva ücreti toplam 1700 Euro'dur.

* 2 iç hat uçuşu ve tüm transferler ve geziler, yoga ve meditasyon çalışmaları, yarım pansiyon konaklama, ayurvedik konsültasyon ve 2 masaj  ücrete dahildir.

* Delhi güzergahı ile THY uçuşu yerine Emirates ile direk Kerala'ya gelen yolcular için iç uçuş ücreti düşüleceği için toplam inziva ücreti 1550 euro'dur. Eğer havaalanından transferler hizmeti almak isterse 1600 euro ücret talep edilecektir. Başka bir ülkeden single gelen katılımcılar mutlaka uçak saatlerini bildirmelidir.

* Kayıt sırasında hangi uçuşu tercih ettiğinizi bildirmenizi rica ederiz.

ÜCRET DETAYLARI:

Odalarda çift kişilik konaklama, Delhi uçuşlu yolcular için kişi başı  inziva ücreti: 1700 EURO

Odalarda tek kişilik konaklama, Delhi uçuşlu yolcular için kişi başı inziva ücreti: 2000 EURO

Odalarda çift kişilik konaklama, direk Kerala'ya gelen (iç uçuş almayan)yolcular için kişi başı  inziva ücreti: 1550 EURO , TRANSFER İSTERLERSE 1600 EURO

Odalarda tek kişilik konaklama, direk Kerala'ya gelen (iç uçuş almayan)yolcular için kişi başı inziva ücreti: 1850 EURO, TRANSFER İSTERLERSE 1900 EURO

İnziva ve İade Koşulları:

* Kişi başı 400 euro olan ön kayıt depozit ücretinin geri iadesi yoktur.

Yerinizi garanti altına almak için uygulanan, geri iadesi olmayan ve kişi başı alınan depozit ücretinin ön kayıt sırasında alınması mecburidir.

İsteyenler ön kayıt ücretiyle birlikte tüm ödemeyi yapabilir.

Tüm ödemeyi yaptınız ve vazgeçtiniz:

- İnzivanın başlangıç tarihi olan 23 şubat 2018'den  60 gün öncesine kadar, ön kayıt ücreti olan ve iadesi olmayan 400 euro hariç geri kalan 1300 euro kesintisiz iade edilecektir.

- 59-30 gün öncesinde ise iadesi olmayan ön kayıt ücreti ile birlikte geri kalan ücretin iadesi yoktur. Depozito ücretini düşerek geri kalan 1300 euro bir sonraki seyahatte kullanmak üzere  ve 2 yıl içinde kullanılmak üzere devredilir.

29 ya da daha az gün öncesindeki iptallerde hiçbir iade ve hak kabul edilmez. Tüm ödeme alınmış olur.

- Ön ödemeyi yapmış ve kayıt olmuş adaylar inzivadan en son 30 günce kalan ücret olan 1300 euro'yu ödemiş olmalıdır. Otel, iç hatlar rezervasyonlarının yapılması için bu şartlara uymak durumundayız.

Not: Ön kayıt ve kesin kayıt yaptırmadan önce iade koşullarını dikkatlice okumanızı rica ederiz. Sonrasında oluşabilecek itirazlardan sorumlu olmadığımızı belirtmek isteriz.

Seyahatimiz ile ilgili faydalı bilgiler:

- Kerala'da Şubat ayında hava sıcaklığı en yüksek ve en düşük, 33C ve 24C arasındadır.

- Rahat ve bol giysiler almanızı öneririz. Ayakkabılarınız rahat ve yürüyüşe uygun olmalıdır. Her ne kadar sıcak olsa da okyanus kenarında olacağımız için akşam saatleri için ince bir hırka, şal bulundurmanızı tavsiye ederiz.

- Yanınıza mutlaka güneş gözlüğü, koruma faktörlü güneş kreminizi, şapka, kişisel temizlik gereçlerinizi (ıslak mendil, pamuk) ve uzun yolculuklarda rahat edebileceğiniz bir boyun yastığı almanız tavsiye olunur.

- Tapınak gezileri için galoş bulundurabilirsiniz. Tapınaklara ayakkabı ile girilmez.

- Mide bulantısı, ishale karşı ilaç,ağrı kesiciler, özel ilaçlarınız var ise, antibiyotik ve böcek sokmasına karşı  alerji ilacı, soğuk algınlığı, kas ağrısı ilacınızı, vitamininizi bulundurmak faydalı olur.

- Mutlaka sinek savar sprey ve araçlı ilaçlarınızı getirin.

1ABD DOLARI= 66 Hindistan Rupi'si

1 EURO = 70 Hindistan Rupi'si

- Yanınıza döviz olarak ABD doları almanızı öneririz. Havaalanında, otelde bozdurabilirsiniz.

- Paraların küçük miktarlarda olması alışverişinizi kolaylaştıracaktır. Yine de her mağaza dolar geçmemektedir.

- Hindistan'da Visa, American Express, Diner's Club, Mastercard gibi kredi kartları genelde kabul ediliyor.

- Otel odalarında para ve değerli eşyalarınıza sahip çıkınız. Mümkünse pasaport ve paranızı taşımak için boyundan askılı bir çanta ya da belden kemerli bir çanta iyi olacaktır.

- Elektrik 220/330 volttur. Prizler yuvarlak ya da üçlü.

- Turkcell ve Vodafone hatları kullanılıyor. Havaalanında Vodafone geçici hat satılmaktadır.

- Saat farkı 2,5 saattir.

- Dışarıda hiçbir şekilde kapalı pet şişeler hariç su içmeyiniz, içeceklere buz konmamalıdır, pişmemiş sebze yenmemelidir. Açık satılan gıdalar yenmemelidir.

- Otelde güvenle yemek yiyebilmekle beraber, Hint yemeklerinin baharat özelliğini bilip aşırıya kaçmamakta yarar var.

- Hepatit A ve tetanoz aşınızı olmuş olmanız tavsiye edilir.

- Kerala'da sıtma ile ilgili bir tehlike olmamakla beraber arzu ederseniz doktorunuza danışın.

Kerala cennettir. Unutamayacağınız bir anıyı var etmeye gittiğimizi hatırlayın. Günlük programda küçük değişiklikler olabilir, zaman zaman akışa bırakmayı deneyimlememiz gerekebilir. Her zaman yanınızda olduğumuzu unutmayın. Hindistan'da hayat yavaş işler sık sık kendinizi burası Hindistan diyerek gülümserken bulabilirsiniz.:)

Fotoğraf Galerisi

  İletişim

  Size en yakın şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.
  Her türlü sorunuz için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Bakırköy Merkez Stüdyo Bakırköy Merkez Stüdyo

  T: 0530 783 83 90 Ebuziya Cad.Taşevler Sokak No:2

  HARİTADA GÖSTER
  Bakırköy Zeytinlik Stüdyo Bakırköy Zeytinlik Stüdyo

  T: 0530 783 83 90 Fazılpaşa İzci sok. Hülya Apt. 1

  HARİTADA GÖSTER
  Hediye Yoga