GENEL BİLGİLER

GENEL BİLGİLER

Krishnamacharya'nın Öğretisi Üzerine Kurulu Bir Sistem

Bu profesyonel yoga programı, geleneksel yoga ve ayurvedanın en etkili prensiplerini modern tıpla birleştirir.

Özellikle yoga eğitmenleri ve yoga pratiğini ileri seviyeye taşımış insanlar için tasarlanmıştır ve ilgili alanlarda çalışan kişiler için uygundur.

Temel hastalıkların ana hatları ve genel tedavi prensipleri açıklanarak, sağlığa yoga aracılığıyla kavuşmanın etkili ve güvenilir metotlarının öğretilmesi amaçlanır.

Hedef, katılımcıların yeni edindikleri bu bilgileri mevcut pratiklerine, özellikle de özel derslerinde, dahil edebilmeleridir.

Programın Yapısı

Program 7 yoğun modülde (her modül 5 günden oluşmak üzere) tamamlanır. Modüllerin kendi içinde yapısı esnektir.

Katılımcı modüllere birbirinden bağımsız olarak başvurabilir, belli bir sıranın takibi gerekmez. Her modül için ayrı bir sertifika verilmektedir.

Her modül sonrası öğrendiklerinizi pratiğinize direkt uygulayabilmeniz amaçlanır.

Özelleşmiş çalışmalar (ayurveda prensipleri, farklı anatomik bölgelerin ayrıntılı incelenmesi gibi) için fırsatlar sunulacaktır.

Bütün modülleri tamamlayan katılımcı bitiş diplomasını almaya hak kazanır.

Modüller

Beden I Lokomotor Sistem
Modül 1: Alt gövde, pelvis ve bacaklar
Modül 2: Boyun, üst gövde ve kollar

Nefes I Dahili Sistemler ve nefes
Modül 3: Nefesin anatomisi, fizyolojisi ve dengelenmesi; Göğüs hastalıkları ve kardiyovasküler rahatsızlıklar
Modül 4: Pranayama ve Ayurveda; Nörolojik, hormonal, sindirim rahatsızlıkları ve bağışıklık sistemi ile ilgili hastalıklar

Zihin I İnsan psikolojisi ve yoga
Modül 5: Depresyon ve bağımlılık
Modül 6: Stres ve endişe

Integrasyon
Modül 7: Vaka çalışmaları ve çeşitli konuların detaylandırılması

 

Programın Özellikleri

Klasik yoga ve ayurveda öğretilerinde sağlam bir temele dayanır.
Bu program doğrudan temel kaynaklarla bağlantı kurar.

Modern tıbbin bakış açısını kapsar.
Yeni edindiğiniz bilgilerle sağlık personeliyle birlikte çalışma konusunda beceri kazanır, yoga bilginizi modern tıpla birleştirme şansı elde edersiniz.

Net ve pratik bir yaklaşımdır.
Svastha Yoga Programı'nın amacı net ve kullanılabilir bilgi sunmaktır.

Bütünselci bir perspektif sunar.
Geleneksel yoga öğretilerini modern tıbbın sunduğu özelleşmiş alanlarla (dahiliye, fizik tedavi ve psikiyatri) birleştirir, alternatif tıp (hareket terapileri, myofasyal çalışmalar, bitkisel tedaviler) ve ayurvedadan destek alır.

Geniş bir çerçeveye sahiptir.
Bu modüler yaklaşım sayesinde pratiğinizde zaman buldukça derinleşebilir, bu programdan öğrendiklerinizi sahip olduklarınızın üzerine katarak bu alanda ilerleyebilirsiniz.

Eğitmenler

Dr. Ganesh Mohan; A. G. Mohan ve Indra Mohan'ın oğludur, çocukluğundan itibaren yoga ve diğer geleneksel yöntemler üzerinde eğitilmiştir. Hem modern tıp doktoru hem de Ayurveda doktorudur. A.G. Mohan ile beraber Yoga Therapy: A Guide to Therapeutic Use of Yoga, Krishnamacharya: His Life and Teachings, Yoga Reminder kitaplarını yazmıştır. Svastha Yoga Terapi ve Eğitmenlik Eğitimi programlarını yürütmekte ve bir çok ülkede eğitimler düzenlemektedir.

www.svastha.net

Dr. Günter Niessen; Ortopedi ve travma cerrahisi üzerine uzmanlaşmıştır ve Berlin'de muayenehanesi bulunmaktadır. Fizik tedavi, spor hekimliği, nöral terapi, manuel terapi, akupunktur ve chiropractice üzerine uzmanlıkları bulunmaktadır. On yılı aşkın bir süredir yoga yapmaktadır, BDY/EYU'ya (Avrupa Yoga Birliği) kayıtlı bir yoga eğitmenidir. Son 20 yıl içerisinde yüzlerce hastayla birebir çalışmış, iskelet sistemi sıkıntılarıyla başa çıkmaları ve sağlıklarına kavuşmaları için bütüncül ve multidisipliner bir yaklaşım benimsemiştir.

Siteye gitmek için tıklayın!

Hikmet Gürbüz Türkiye'nin ilk yogisi Yogi Kazımın kızıdır. Babasının kendi omurgasına sağlık kazandırdığı programı Yoka Sistemiyle büyümüştür. Yoga ile tanıştıktan sonra yoluna Yoga Eğitmenliğe yaparak devam etmiştir. Maya Yoga adındaki kendi stüdyosunda dersler ve eğitimler vermeye devam etmektedir. 2011 yılında ilk defa Svastha Yoga eğitimi almış ve 7 modülü tamamladıktan sonra kendi stüdyosunda da bu eğitimleri vermeye başlamıştır. Svastha Yoga'nın Türkiye'de verildiği ilk ve tek yer olan Maya Yoga'da ingilizce modülleri Dr. Ganesh ve Dr. Günter verirken, türkçe modülleri Hikmet Gürbüz vermektedir.

Ücretlendirme, Yer, Koşullar

- Erken ödeme fırsatından yararlanıldığı takdirde 560 €, erken ödeme tarihinden sonra ise 610 €'dur.

- Eğitim Maya Yoga Merkez stüdyosunda yapılmaktadır.

- Kayıttan sonraki 2 hafta içinde 150 € depozito yatırmanız gerekmektedir. Depozito ödenmediği takdirde kaydınız silinecektir. 

- Kaydolduktan sonra iptal etmeniz gerektiğinde eğitim tarihinden 6 hafta önce haber vermeniz dahilinde 150 € depozito dışında ödedikleriniz iade edilecektir. Bu zamandan önce iptali bildirmediğiniz takdirde para iadesi yapılmaz. 

- Seyahat ve konaklama masrafları eğitim ücretine dahil değildir.

Fotoğraf Galerisi

  İletişim

  Size en yakın şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.
  Her türlü sorunuz için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Bakırköy Merkez Stüdyo Bakırköy Merkez Stüdyo

  T: 0530 783 83 90 Ebuziya Cad.Taşevler Sokak No:2

  HARİTADA GÖSTER
  Bakırköy Zeytinlik Stüdyo Bakırköy Zeytinlik Stüdyo

  T: 0530 783 83 90 Fazılpaşa İzci sok. Hülya Apt. 1

  HARİTADA GÖSTER
  Hediye Yoga