ASHTANGA YOGA

"Yoga içe dönme çalışmasıdır, geriye kalan her şey ise bir gösteri."

__ SRI PATTABHI JOIS

 

Ashtanga Yoga Nedir?

Ashtanga, Patanjali'nin yazdığı yoga sutralarındayer alan sekiz basamaklı bir sistemdir. Ashtanga Yoga ise bir hatha yoga metodudur ve Patanjali'nin sistemindeki üçüncü basamak olan ‘asana'yı temel alır. 

Asthanga yoga da asanalar, belirli bir sırayla, seriler halindeuygulanır. Her poz nefes farkındalığı ve bakışlar ile (diristhi) bir noktaya yönelerek yapılmaktadır. Nefesle hareket  bir senkronizasyon içinde ve nefes alış veriş yerleri bellidir. Her hareket için bir nefes alınır ve diğer harekette verilir.

Nefes ve hareketin senkronizasyonu ile birlikte, Mula (anal kilit) ve Uddiyana Banda (alt karın kilidi) uygulanır. Bu kilitler yaşam enerjisini bedende tutar.  Bu uyum pratik esnasında, kan dolaşımını hızlandırır ve pozlarda derinleşebilmek için gerekli olan içsel ısının oluşmasını sağlar. Bu ısı pratik boyunca korunarak sadece yüzeysel kaslar çalıştırılmakla kalmaz daha derinlerdeki kaslara ve iç organlara kadarulaşarak esnetme ve güçlendirme imkanı bulunur. Çalışma esnasında ısının artmasıyla terleme oluşur, bu terleme ile birlikte vucudumuzda bulunan zehirli maddeler dışarı atılır.( detoks ve/veya arınma sağlanır.) 

Fotoğraf Galerisi

Ön kayıt formumuzu doldurun, detaylar için sizinle iletişime geçelim.

İletişim

Size en yakın şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Her türlü sorunuz için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Bakırköy Merkez Stüdyo Bakırköy Merkez Stüdyo

T: 0530 783 83 90 Ebuziya Cad.Taşevler Sokak No:2

HARİTADA GÖSTER
Bakırköy Zeytinlik Stüdyo Bakırköy Zeytinlik Stüdyo

T: 0530 783 83 90 Fazılpaşa İzci sok. Hülya Apt. 1

HARİTADA GÖSTER
Hediye Yoga